Leave Your Message
Kategórie správ
Odporúčané správy

Lamine Yamal: Španielsko porazilo Francúzsko a dostalo sa do finále Euro 2024 po historickom góle od 16-ročného hráča

2024-07-29

(CNN) - Lamine Yamal sa zapísal do histórie tým, že sa stal najmladším hráčom, ktorý skóroval na mužských majstrovstvách Európy, keď Španielsko prekonalo Francúzsko 2:1 a dostalo sa do nedeľňajšieho finále Eura 2024.

Francúzsko sa ujalo vedenia 10 minút po tom, čo Randal Kolo Muani hlavičkoval domov po centri Kyliana Mbappého, ale Španielsko čoskoro nato vyrovnalo skóre vďaka úžasnému úsiliu 16-ročného Yamala z diaľky.

Dani Olmo potom predviedol brilantné vlastné úsilie o necelých päť minút neskôr, aby dostal Španielsko do vedenia a bola to výhoda, ktorú La Roja stoicky bránila až do hvizdu na plný úväzok.

Utorňajšie víťazstvo tiež znamená, že Španielsko sa stalo prvým tímom, ktorý vyhral šesť zápasov za sebou na jednom turnaji majstrovstiev Európy.

Tím Luisa de la Fuenteho sa teraz stretne vo finále s Holandskom alebo Anglickom, ktoré budú hrať v stredu, keď bude Španielsko hľadať štvrtú korunu eura.

Yamal, ktorý si za svoj výkon prevzal cenu pre muža zápasu, oslavuje deň pred finále svoje 17. narodeniny a povedal, že jeho „cieľom“ bolo zostať pri tejto príležitosti stále v Nemecku.

"Boli sme o gól a práve som dostal loptu, veľmi som o tom nepremýšľal a potom som vystrelil na bránu," povedal pre AFP.

"Sme si veľmi, veľmi blízki. [Sme] s veľkým šťastím. Tento tím je neuveriteľný. Zaslúžime si to. Jeden krok od slávy."

Málokto si vybral Španielsko na víťazstvo v turnaji, no La Roja bola jednoznačne najlepším tímom na Euro 2024 a už po predĺžení vo štvrťfinále poslala hostiteľské Nemecko.

Tempo a trikovosť 21-ročného krídelníka Nica Williamsa z Yamalu a Athletica Bilbaa boli jedným z vrcholov španielskeho turnaja – Rodriho kontrola v strede poľa je ďalšou – a dvojica mladých útočníkov bude nepochybne aj naďalej hrať dôležitú úlohu pre tím. národného tímu v nasledujúcich rokoch.