Caitlin Clark vytvorila rekord WNBA v počte asistencií v jednom zápase

21.07.2024 9:45:24
Autori Jacob Lev a George Ramsay, CNN

img22:00

(CNN)— Ďalší deň, ďalší rekord prekonaný Caitlin Clarkovou.

Dvadsaťdvaročný nováčik zaznamenal pri stredajšej prehre na Indiana Fever s Dallas Wings 101:93 19 asistencií – rekord WNBA na jeden zápas.

Courtney Vanderslootová z New York Liberty držala doterajší rekord 18 asistencií z augusta 2020, keď pôsobila v Chicagu Sky.

Clark tiež pridal 24 bodov a šesť doskokov proti Wings, ale nakoniec to prehralo, pretože Fever klesla na 11-15 v sezóne.

"Len sa snažím pripraviť svojich spoluhráčov na úspech," povedal Clark novinárom po zápase. "Myslím si, že občas dokážem takmer prejsť a párkrát sa mohlo stať, že namiesto prihrávok, ktoré vedú k obratom... by som pravdepodobne mohol vystreliť loptu."

Jej spoluhráčka Aliyah Boston dodala, že nahrávka je „celkom cool“, hoci vedela, že Clark by povedal „to nič neznamená“.

Clarková, číslo 1 draftu 2024, už prekonala počas svojej krátkej kariéry vo WNBA niekoľko rekordov, vrátane toho, že sa stala prvým nováčikom, ktorý začiatkom tohto mesiaca zaznamenal triple-double.

img24m1
Proti Wings skórovala alebo asistovala pri 66 bodoch Fever – najviac v histórii WNBA, podľa ESPN, čím prekonala rekord Diany Taurasiovej z roku 2006. Bol to zároveň jej tretí zápas s 20 a viac bodmi a 10 asistenciami.

Boston mal kariérne maximum 28 bodov, zatiaľ čo NaLyssa Smith mala 13 bodov a 12 doskokov, ale Fever nedokázali uzavrieť zápas, napriek tomu, že skóre bolo koncom štvrtej štvrtiny vyrovnané 93:93.

Arike Ogunbowale a Odyssey Sims viedli skóre pre Wings, ktorí išli do úniku 8:0, aby uzavreli hru a zlepšili sa na 6:19 v sezóne, každý s 24 bodmi.
Toto bol posledný zápas WNBA pred mesačnou prestávkou počas All-Star víkendu, v ktorom bude hrať Clark, a olympijských hier v Paríži. The Fever budú najbližšie hrať Phoenix Mercury 16. augusta, zatiaľ čo Wings budú čeliť Connecticut Sun.