Leave Your Message
Kategorie wiadomości
Polecane wiadomości

Caitlin Clark ustanawia rekord WNBA pod względem największej liczby asyst w jednym meczu

2024-07-21 09:45:24
Jacob Lev i George Ramsay, CNN

img22:00

(CNN)— Kolejny dzień, kolejny rekord pobity przez Caitlin Clark.

22-letni debiutant zanotował 19 asyst w środowej porażce Indiana Fever z Dallas Wings 101:93, co stanowi rekord WNBA w jednym meczu.

Courtney Vandersloot z drużyny New York Liberty ustanowiła poprzedni rekord wynoszący 18 asyst, ustanowiony w sierpniu 2020 roku, gdy grała w Chicago Sky.

Clark dodał także 24 punkty i sześć zbiórek przeciwko Wings, ale ostatecznie przegrał, ponieważ gorączka spadła do 11-15 w sezonie.

„Po prostu staram się nastawić moich kolegów z drużyny na sukces” – powiedział Clark reporterom po meczu. „Myślę, że czasami mogę prawie przekroczyć piłkę i mogło się zdarzyć kilka sytuacji, w których zamiast podań prowadzących do strat… prawdopodobnie mógłbym strzelić piłkę”.

Jej koleżanka z drużyny, Aliyah Boston, dodała, że ​​płyta jest „całkiem fajna”, mimo że wiedziała, że ​​Clark powie „to nic nie znaczy”.

Clark, wybrana z numerem 1 w drafcie na 2024 rok, pobiła już kilka rekordów w swojej krótkiej karierze w WNBA, w tym została pierwszą debiutantką, która na początku tego miesiąca zanotowała triple-double.

img24m1
Przeciwko Wings strzeliła lub asystowała przy zdobyciu 66 punktów Fever – według ESPN najwięcej w historii WNBA, pobijając rekord Diany Taurasi z 2006 roku. Był to także jej trzeci mecz, w którym zdobyła ponad 20 punktów i ponad 10 asyst.

Boston miał najwyższy w karierze 28 punktów, a NaLyssa Smith 13 punktów i 12 zbiórek, ale Fever nie byli w stanie zakończyć meczu pomimo remisu 93-93 pod koniec czwartej kwarty.

Arike Ogunbowale i Odyssey Sims prowadzili pod względem punktacji dla Wings, którzy rozpoczęli serię 8:0 na zakończenie meczu i poprawili bilans do 6-19 w sezonie, mając po 24 punkty każdy.
Był to ostatni mecz WNBA przed miesięczną przerwą na weekend All-Star, w którym Clark wystąpi, oraz Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Następny mecz The Fever zmierzy się z Phoenix Mercury 16 sierpnia, a Wings zmierzą się z Connecticut Sun.