Leave Your Message
Naujienų kategorijos
Teminės naujienos

„Šias rungtynes ​​prisiminsiu amžinai“: Jasmine Paolini pateko į Vimbldono finalą po pergalės trijų setų prieš Donną Vekić

2024-07-17 09:45:24
Matias Grez, CNN

padėti

(CNN) – Jasmine Paolini tapo pirmąja itale istorijoje, patekusia į Vimbldono finalą, visų laikų klasikinėje rungtyje įveikusi Donną Vekić 2:6 6:4 7:6 (8).

Dvi valandas ir 51 minutę tai buvo ilgiausias moterų vienetų pusfinalis Vimbldono istorijoje, o pergalė reiškia, kad Paolini yra pirmoji moteris nuo 2016 m. Serenos Williams, kuri tame pačiame sezone pasiekė „French Open“ ir Vimbldono turnyro finalą.

„Šiandien tikrai sunku“, – interviu teisme sakė 7-oje vietoje esanti Paolini. „Ji žaidė neįtikėtinai, visur pataikė į nugalėtojus. Iš pradžių šiek tiek stengiausi, tiesiog kartojau sau, kad kovočiau dėl kiekvieno kamuolio ir stengčiausi po truputį tobulėti aikštėje. Bet aš labai džiaugiuosi šia pergale, manau, kad šias rungtynes ​​prisiminsiu amžinai.

„Taškas po taško bandžiau galvoti, ką daryti aikštėje ir kartojau sau, kad nėra geriau nei čia, kur kovoti dėl kiekvieno kamuolio, kiekvieno taško. Tenisininkei tai yra geriausia vieta žaisti tokias rungtynes ​​ir tikrai, ačiū, kad mane palaikėte“, – sakė ji, gausiai plojimus iš Centro aikštės.

„Šis paskutinis mėnuo man buvo beprotiškas. Stengiuosi susitelkti ties tuo, ką turiu daryti aikštėje, mėgautis tuo, ką darau, nes man patinka žaisti tenisą. Nuostabu čia žaisti šiame stadione. Tai svajonė. Vaikystėje žiūrėjau Vimbldono finalą, todėl mėgaujuosi tuo ir gyvenu tik dabartimi.

Vekić, kuri, pasak teniso autoriaus Bastieno Fachano, siekė tapti pirmąja kroaete, patekusia į „Didžiojo kirčio“ finalą po Ivos Majoli 1997 m. „French Open“, – du kartus palaužė Paolini, kai ji išsiveržė į vieną setą.

Tačiau Paolini, pripažinusi, kad „labai blogai atidavė“ pradėti rungtynes, netrukus atrado savo diapazoną antrajame sete. Tai buvo nepaprastai įtemptas reikalas, o Paolini palaužė Vekić tik paskutiniame seto tarnybos geime.

Išties įsimintiniame trečiajame ir lemiamame sete pora apsikeitė dviem padavimo pertraukomis ir išlygino rezultatą 5:5.

Vekić, 37-oji pasaulio vieta, turėjo pertraukos tašką, kad nuvestų ją prie pergalės slenksčio, tačiau Hawk-Eye parodė, kad jos smūgis buvo vos trys milimetrai, todėl Paolini galiausiai atlaikė padavimą.

Vekić pradėjo verkšlenti pasikeitus galams, tačiau nepaprastai gerai susitvarkė, kad sulaikytų padavimą ir priverstų atitraukti pertrauką, kurią Paolini laimėjo po beveik trijų valandų puikaus teniso.
bgm9
Būdama 28 metų Paolini mėgavosi bene geriausiu savo karjeros sezonu.

Nuo pat 2019 m. įsiveržimo į šimtuką ji stabiliai kilo į viršų, o šių metų vasarį laimėjo prestižinį WTA 1000 Dubajaus teniso čempionatą – tai tik antrasis titulas jos karjeroje.

Praėjusį mėnesį ji pasiekė savo pirmąjį „Didžiojo kirčio“ finalą „French Open“, kur ją įveikė Iga Świątek.

Šeštadienio finale Paolini žais su Elena Rybakina arba Barbora Krejčíková.