Leave Your Message
Hírek kategóriák
Kiemelt hírek

„Ez a meccs örökké emlékezetes marad”: Jasmine Paolini bejut a wimbledoni döntőbe, miután háromszettes győzelmet aratott Donna Vekić felett

2024-07-17 09:45:24
Írta: Matias Grez, CNN

Segítség

(CNN) – Jasmine Paolini lett az első olasz nő a történelemben, aki bejutott a wimbledoni döntőbe, miután minden idők klasszikusában 2-6 6-4 7-6(8) legyőzte Donna Vekićet.

Két óra 51 perccel ez volt Wimbledon történetének leghosszabb női egyes elődöntője, és a győzelem azt jelenti, hogy Serena Williams óta 2016-ban Paolini az első nő, aki ugyanabban a szezonban bejutott a francia nyílt teniszbajnokság és a wimbledoni döntőbe.

„Igazán nehéz a mai nap” – mondta Paolini, a hetedik helyezett a pályán adott interjújában. „Hihetetlenül játszott, mindenhol győzteseket ütött. Az elején kicsit küszködtem, csak azt hajtogattam magamban, hogy minden labdáért küzdjek, és próbáljak egy kicsit fejlődni a pályán. De nagyon örülök ennek a győzelemnek, azt hiszem, ez a meccs örökké emlékezetes marad.

„Pontról pontra próbáltam átgondolni, mit csináljak a pályán, és azt ismételgettem magamban, hogy nincs jobb hely, mint itt, ahol minden labdáért, minden pontért meg kell küzdeni. Egy teniszező számára ez a legjobb hely egy ilyen mérkőzésre, és tényleg köszönöm, hogy szurkoltál nekem” – mondta a Center Court közönségének hatalmas tapsa közepette.

„Ez az elmúlt hónap őrült volt számomra. Próbálok csak arra koncentrálni, amit a pályán kell csinálnom, élvezni, amit csinálok, mert szeretek teniszezni. Csodálatos itt játszani ebben a stadionban. Ez egy álom. Gyerekkoromban a wimbledoni döntőt néztem, így élvezem, és csak a jelenben élek.”

Vekić – aki az 1997-es francia nyílt teniszbajnokságon Iva Majoli óta az első horvát nőként pályázott a Grand Slam döntőjére, Bastien Fachan teniszíró szerint – kétszer is megtörte Paolinit, miközben egyszettes előnyre tört.

De Paolini, aki bevallotta, hogy „nagyon rosszul adogatott” a meccs megkezdésekor, hamar megtalálta a lőtt a második szettben. Rendkívül feszült ügy volt, Paolini csak a szett utolsó adogatójátékában törte meg Vekićet.

Az igazán emlékezetes harmadik és mindent eldöntő szettben a páros két szervatörést váltott, így 5-5-re kiegyenlített az állás.

Vekić, a világranglista 37. helyezettje volt egy bréklabdája, amivel a győzelem szélére vitte, de Hawk-Eye megmutatta, hogy lövése mindössze három milliméter volt, így Paolini végül megtartotta adogatását.

Vekić zokogni kezdett a végváltáskor, de rendkívül jól összeszedte magát az adogatás megtartására és a tie break kikényszerítésére, amelyet Paolini majdnem három órányi fenséges teniszezés után megnyert.
bgm9
28 évesen Paolini pályafutása messze a legjobb szezonját élvezte.

Mióta 2019-ben betört a legjobb 100 közé, folyamatosan emelkedett felfelé a ranglistán, idén februárban pedig megnyerte a rangos WTA 1000 dubaji teniszbajnokságot, ami csak pályafutása második címe.

Ezután a múlt hónapban elérte első Grand Slam-döntőjét a francia nyílt teniszbajnokságon, ahol Iga Świątek verte meg.

Paolini Elena Rybakinával vagy Barbora Krejčíkovával játszik a szombati döntőben.