Leave Your Message
Hírek kategóriák
Kiemelt hírek

Caitlin Clark beállította a WNBA rekordját az egy meccsen adott legtöbb gólpassz tekintetében

2024-07-21 09:45:24
Írta: Jacob Lev és George Ramsay, CNN

img 22:00

(CNN)– Újabb nap, újabb rekordot döntött meg Caitlin Clark.

A 22 éves újonc 19 gólpasszt jegyzett az Indiana Feverben a Dallas Wingstől szerdán 101-93-ra elveszített meccsen, ami egy meccsen a WNBA rekordja.

A New York Liberty játékosa, Courtney Vandersloot tartotta a korábbi rekordot, 18 gólpasszt, amelyet 2020 augusztusában állított fel, amikor a Chicago Sky csapatánál szerepelt.

Clark 24 pontot és hat lepattanót is hozzáadott a Wings ellen, de ez végül vesztes volt, mivel a láz 11-15-re esett vissza a szezonban.

„Csak megpróbálom felkészíteni a csapattársaimat a sikerre” – mondta Clark újságíróknak a meccs után. „Azt hiszem, időnként majdnem túlpasszolhatok, és előfordulhattak volna olyan esetek is, amikor a passz helyett, ami elfordításhoz vezet… valószínűleg kilőhetem a labdát.”

Csapattársa, Aliyah Boston hozzátette, hogy a rekord „nagyon menő”, annak ellenére, hogy tudta, hogy Clark azt mondja, „nem jelent semmit”.

Clark, a 2024-es draft első számú kiszemeltje, már több rekordot is megdöntött rövid WNBA-pályafutása során, többek között ő lett az első újonc, aki tripla duplát ért el a hónap elején.

img24m1
A Wings ellen a Fever 66 pontját szerezte vagy segítette – az ESPN szerint ez a legtöbb a WNBA történetében, meghaladva Diana Taurasi 2006-os rekordját. Ez volt a harmadik meccse is 20 plusz ponttal és 10 plusz gólpasszal.

A Boston pályafutása csúcsán 28 pontot ért el, míg NaLyssa Smith 13 pontot és 12 lepattanót szerzett, de a Láz nem tudta lezárni a meccset, annak ellenére, hogy a negyedik negyed végén 93-93 volt az állás.

Arike Ogunbowale és Odyssey Sims vezette a gólt a Wingsnek, akik 8-0-ra zárták a meccset, és 6-19-re javítottak a szezonban, egyenként 24 ponttal.
Ez volt az utolsó WNBA-meccs egy hónapos szünet előtt az All-Star hétvégéig, amelyen Clark szerepel, és a párizsi olimpián. A Fever legközelebb a Phoenix Mercuryval játszik augusztus 16-án, míg a Wings a Connecticut Sunnal mérkőzik meg.