Leave Your Message
Kategorije vijesti
Istaknute vijesti

'Ovaj meč ću pamtiti zauvijek': Jasmine Paolini stigla do finala Wimbledona nakon epske pobjede u tri seta nad Donnom Vekić

2024-07-17 09:45:24
Autor: Matias Grez, CNN

pomoć

(CNN)—Jasmine Paolini postala je prva Talijanka u povijesti koja je stigla do finala Wimbledona nakon što je pobijedila Donnu Vekić 2-6 6-4 7-6(8) u klasiku svih vremena.

S dva sata i 51 minutom, bilo je to najduže polufinale ženskog singla u povijesti Wimbledona, a pobjeda znači da je Paolini prva žena nakon Serene Williams 2016. koja je stigla do finala French Opena i Wimbledona u istoj sezoni.

"Stvarno teško danas", rekla je Paolini, 7. nositeljica, u svom intervjuu na terenu. “Igrala je nevjerojatno, posvuda je pogađala vinere. Na početku sam se malo mučio, samo sam si ponavljao da se borim za svaku loptu i da pokušam malo napredovati na terenu. Ali tako sam sretan zbog ove pobjede, mislim da ću ovu utakmicu pamtiti zauvijek.

“Pokušavao sam razmišljati o tome što učiniti na terenu poen po poen i ponavljao si da nema boljeg mjesta od ovoga gdje se boriti za svaku loptu, svaki poen. Za tenisača, ovo je najbolje mjesto za odigrati ovakav meč i stvarno, hvala vam što navijate za mene,” rekla je uz veliki pljesak publike na Central Courtu.

“Ovaj posljednji mjesec bio je lud za mene. Pokušavam se samo usredotočiti na ono što moram raditi na terenu, uživati ​​u tome što radim jer volim igrati tenis. Nevjerojatno je biti ovdje i igrati na ovom stadionu. To je san. Gledao sam finale Wimbledona kad sam bio dijete, tako da uživam i jednostavno živim u sadašnjosti.”

Vekić – koja je, prema teniskom piscu Bastienu Fachanu, pokušavala postati prva Hrvatica koja je stigla do grand slam finala nakon Ive Majoli na French Openu 1997. – dvaput je slomila Paolini i došla do prednosti od jednog seta.

Ali Paolini, koja je priznala da je "jako loše servirala" na početku meča, ubrzo je pronašla svoj domet u drugom setu. Bila je to izuzetno napeta utakmica, a Paolini je tek u svom posljednjem servis gemu u setu slomila Vekić.

U doista nezaboravnom trećem i odlučujućem setu, par je razmijenio dva breaka servisa i izjednačio rezultat na 5-5.

Vekić, 37. nositeljica na svijetu, tada je imala priliku za break da je dovede do ruba pobjede, ali Hawk-Eye je pokazala da je njen udarac bio samo tri milimetra van, što je Paolini omogućilo da na kraju zadrži servis.

Vekić je počela jecati na promjenu strana, ali se izvanredno dobro sabrala da zadrži servis i iznudi tie break, koji je Paolini dobila nakon gotovo tri sata vrhunskog tenisa.
bgm9
S 28 godina, Paolini je uživala u daleko najboljoj sezoni svoje karijere.

Neprestano se penjala na ljestvici od proboja među 100 najboljih 2019., au veljači ove godine osvojila je prestižno WTA 1000 Dubai Tennis Championships, što je tek drugi naslov u njezinoj karijeri.

Zatim je došla do svog prvog grand slam finala na French Openu prošlog mjeseca, gdje ju je pobijedila Iga Świątek.

Paolini će u subotnjem finalu igrati s Elenom Rybakinom ili Barborom Krejčikovom.