Leave Your Message
Kategorie zpráv
Doporučené zprávy

„Tento zápas si budu navždy pamatovat“: Jasmine Paoliniová se dostala do finále Wimbledonu poté, co vyhrála třísetový epos nad Donnou Vekić

2024-07-17 09:45:24
Autor Matias Grez, CNN

pomoc

(CNN) – Jasmine Paolini se stala první Italkou v historii, která se dostala do finále Wimbledonu poté, co porazila Donnu Vekić 2-6 6-4 7-6(8) v klasické klasice všech dob.

Za dvě hodiny a 51 minut to bylo nejdelší semifinále ženské dvouhry v historii Wimbledonu a vítězství znamená, že Paoliniová je první ženou od Sereny Williamsové v roce 2016, která se ve stejné sezóně dostala do finále French Open a Wimbledonu.

"Dneska je to opravdu těžké," řekla Paoliniová, sedmá nasazená, ve svém rozhovoru na kurtu. „Hrála neuvěřitelně, všude narážela na vítěze. Ze začátku jsem se trochu trápil, opakoval jsem si, abych bojoval o každý míček a snažil se na hřišti trochu zlepšit. Ale z tohoto vítězství jsem tak šťastný, myslím, že si tento zápas budu pamatovat navždy.

„Snažil jsem se bod po bodu přemýšlet, co dělat na hřišti, a opakoval jsem si, že není lepší místo než tady, kde bojovat o každý míč, o každý bod. Pro tenistu je to nejlepší místo, kde si takový zápas zahrát, a opravdu vám děkuji, že jste mi fandili,“ řekla za obrovského potlesku publika na centrálním dvorci.

"Tento poslední měsíc byl pro mě šílený." Snažím se soustředit jen na to, co musím na kurtu dělat, užívat si to, co dělám, protože miluji tenis. Je úžasné být tady a hrát na tomto stadionu. Je to sen. Když jsem byl malý, sledoval jsem finále Wimbledonu, takže si to užívám a prostě žiju přítomností.“

Vekićová, která se podle tenisového autora Bastiena Fachana ucházela o to, aby se stala první Chorvatkou, která se dostala do grandslamového finále od Ivy Majoliové na French Open v roce 1997, Paoliniovou dvakrát zlomila, když se dostala do vedení o jeden set.

Ale Paoliniová, která přiznala, že před zahájením zápasu „podávala opravdu špatně“, brzy našla svůj rozsah ve druhém setu. Byla to nanejvýš napjatá záležitost, Paoliniová zlomila Vekićovou až ve své poslední hře na podání setu.

Ve skutečně památném třetím a rozhodujícím setu si dvojice vyměnila dvě přestávky v podání a vyrovnala skóre na 5:5.

Vekićová, nenasazená světová 37., měla poté brejkový bod, který ji dovedl na pokraj vítězství, ale Hawk-Eye ukázala, že její střela byla jen tři milimetry mimo, což Paoliniové umožnilo nakonec držet podání.

Vekićová začala při změně stran vzlykat, ale pozoruhodně se srovnala, aby udržela podání a vynutila si tie break, který Paolini vyhrála po téměř třech hodinách skvělého tenisu.
bgm9
Ve svých 28 letech si Paolini užila zdaleka nejlepší sezónu své kariéry.

Od proniknutí do první stovky v roce 2019 a letos v únoru vyhrála prestižní turnaj WTA 1000 Dubai Tennis Championships, což je teprve druhý titul v kariéře, žebříčkem neustále stoupá.

Minulý měsíc se pak dostala do svého prvního grandslamového finále na French Open, kde ji porazila Iga Świątek.

Paolini will play either Elena Rybakina or Barbora Krejčíková in Saturday’s final.