Leave Your Message
Kategorie zpráv
Doporučené zprávy

Lamine Yamal: Španělsko porazilo Francii a dostalo se do finále Eura 2024 po historickém gólu od 16letého hráče

2024-07-29

(CNN) — Lamine Yamal se zapsal do historie tím, že se stal nejmladším hráčem, který skóroval na mistrovství Evropy mužů, když Španělsko překonalo Francii 2:1 a dostalo se do nedělního finále Eura 2024.

Francie se ujala vedení 10 minut poté, co Randal Kolo Muani hlavičkoval domů po centru Kyliana Mbappého, ale Španělsko brzy poté vyrovnalo skóre díky ohromujícímu úsilí 16letého Yamala z dálky.

Dani Olmo pak předvedl brilantní vlastní snahu o necelých pět minut později, aby dostal Španělsko do vedení a byla to výhoda, kterou La Roja stoicky bránila až do hvizdu celého zápasu.

Úterní vítězství také znamená, že Španělsko se stalo prvním týmem, který vyhrál šest zápasů v řadě na jediném turnaji mistrovství Evropy.

Tým Luise de la Fuenteho se nyní utká ve finále s Nizozemskem nebo Anglií, které hrají ve středu, zatímco Španělsko bude hledat čtvrtou korunu na Euro.

Yamal, který za svůj výkon převzal cenu pro muže zápasu, slaví den před finále své 17. narozeniny a řekl, že jeho „cílem“ bylo zůstat při této příležitosti stále v Německu.

"Byli jsme o gól a právě jsem dostal míč, moc jsem o tom nepřemýšlel a pak jsem vystřelil na bránu," řekl podle AFP.

„Jsme si velmi, velmi blízcí. [Jsme] se spoustou štěstí. Tento tým je neuvěřitelný. zasloužíme si to. Jeden krok od slávy."

Málokdo vybral Španělsko k vítězství v turnaji, ale La Roja byla jednoznačně nejlepším týmem na Euru 2024 a už po prodloužení ve čtvrtfinále poslala hostitelské Německo.

Tempo a triky 21letého křídelníka Nico Williamse z Yamalu a Athletic Bilbao byly jedním z vrcholů španělského turnaje – Rodriho kontrola ve středu zálohy je další – a dvojice mladých útočníků bude nepochybně i nadále hrát zásadní roli pro tým. národního týmu v příštích letech.